International Moot Court 2023

Zawody prawnicze International Moot Court 2023 dobiegły końca. Tym razem nie udało nam się wejść do finału, zwycięzcami została drużyna z Eswatini pokonując w finale Bułgarię.
Nasi uczniowie zdobyli bardzo wysokie oceny, a ich suma punktów była naprawdę minimalnie niższa.
Każdy uczestnik takiego konkursu jest już zwycięzcą. Pokonuje strach i tremę publicznych występów, poznaje tajniki prawa karnego, szlifuje formalny język angielski, musi właściwie reagować na pytania sędziów, również tych z Międzynarodowego Trybunału Karnego i przede wszystkim otwiera na inne kultury i tradycje, jako że zawodnicy pochodzą z bardzo różnych krajów.
To ciężka praca, ale i wielka satysfakcja. Taki trening nie zdarza się często nawet studentom prawa.
page

Agata Szymańska, Maria Spychała, Julia Sadowska, Natalia Miotk, Marcel Podgórny, Szymon Bieniuk i Marek Kobiella
zostali uhonorowani tytułem Best Team Spirit, co świadczy o ogromnym zgraniu zespołu.

Gratulujemy!

Anna Ćwiklińska-Rutka i Małgorzata Duszewska

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na gdynia.pl

>>Gdyńscy licealiści na prestiżowych zawodach w Rumunii<<