Informations

Praca sekretariatu

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym
Sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00 - 14:00

Zapraszamy!

Szkoła Bayswater w Limassol na Cyprze

W dniach 15.04-26.04.2024 panie: Małgorzata Bazylko i Kamila Stokłosa wzięły udział w kursie języka angielskiego w szkole Bayswater w Limassol na Cyprze. Kurs odbywał się w ramach projektu Erasmus+ realizowanego w naszej szkole.  Zajęcia w międzynarodowych grupach prowadzone przez doświadczonych lektorów pozwoliły na rozwijanie kompetencji językowych i przełamywanie bariery językowej. Praca w grupach z nauczycielami pochodzącymi z różnych stron była okazją do nawiązania nowych znajomości, co zwiększyło naszą otwartość oraz możliwości współpracy i dalszego rozwoju. Pobyt na Cyprze stworzył możliwość poznania historii, kultury i zachwycającej przyrody wyspy Afrodyty.

Udział w kursie językowym zdecydowanie wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły, a wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów będzie inspiracją do wcielenia w życie nowych pomysłów, które uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne i pozwolą realizować różnorodne projekty edukacyjne.

Ogłoszenie - zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21/06/2024 odbędzie się

na auli wg następującego planu:

Aula
     klasy pierwsze,
     klasy drugie,
     klasy trzecie,
po spotkaniach na auli, spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Międzynarodowa Sopocka Konferencja Młodych 2024

W dniu 6 czerwca uczennice: Agata Sadowska z klasy I E i Julia Sadowska z klasy II E zostały laureatkami w Międzynarodowej Sopockiej Konferencji Młodych 2024 pt. "Dokąd Zmierza Świat?", która odbył się pod oficjalnym patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych w ramach Dekady Oceanów na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

z1s

Dzieci i młodzież z Polski, Portugalii i Rumunii prezentowały swoje ekologiczne projekty. Nasze uczennice zaprezentowały projekt "Dzień Ziemi" pokazujący działania i akcje zrealizowane w naszej szkole propagujące ochronę naszej Planety.

Gratulujemy!

Małgorzata Bazylko

II LO wspiera Sopocki Piknik Naukowy

W sobotę, 8 czerwca uczennice naszej szkoły (Agata Sadowska IE, Agata Witt IE, Paula Dylewska IIE, Alicja Kalinowska IIE, Julia Sadowska IIE) jako wolontariuszki wzięły udział w XVI edycji Sopockiego Pikniku Naukowego „Ocean Zmian” 2024. Specjalnie na tą okazję przygotowały interaktywne stanowisko „Fast fashion a ślad wodny”, gdzie goście Pikniku mogli dowiedzieć się, jaki wpływ wywiera „szybka moda” na wszechocean i dlaczego tak ważne są nasze codzienne wybory podczas kolejnych zakupów. Sprawdzali: Ile wody zostało zużyte do produkcji konkretnej garderoby? Ile zużywają wody w ciągu jednego dnia? A do tego praktyczny trening przyszywania guzików.

as

Małgorzata Bazylko

2LO Koło Turystyki Górskiej - Alpy 2024

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z trekingu po Alpach
na FB Koła Turystyki Górskiej 2LO

alpy
                 < kliknij logo >

Jeszcze raz dziekujemy wszystkim Przyjaciołom Koła:
za pomoc, wsparcie oraz trzymanie kciuków za naszą wyprawę:)

alpy s

20240616 145101
Do zobaczenia na szlaku !

Od 3go do 16go grudnia 2023 roku Pani Anna Jaśkiewicz uczestniczyła w kursie  językowym w szkole Gateway School of English na Malcie w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel w nowoczesnej szkole-podniesienie kompetencji językowych nauczycieli Dwójki ". Pani Jaśkiewicz miała okazję poznać nauczycieli a także systemy edukacji m.in. z Kolumbii, Japonii, Ekwadoru, Litwy, Ukrainy. Wyjazd zaowocował nie tylko certyfikatem znajomości języka ale także wzrostem kompetencji metodycznych i społecznych.

Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

11 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Gala1

Dawidek Julia 0W

Z1
>>Zapraszamy do galerii<<

Wręczanie nagród i dyplomów Laureatom, Finalistom i Wyróżnionym było przeplatane programem artystycznym również z udziałem iluzjonisty
Oczywiście nagrodą była książka.
Nagrodą specjalną dla uczestników Gali jest rejs żaglowcem Bonawentura w sierpniu.

Wśród uczestników, którzy wylosowali udział w rejsie jest nasza
Laureatka Julia Sadowska

Brawo!