XXXI Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w XXXI Olimpiadzie Informatycznej. Honorowym patronatem Olimpiadę objął Minister Cyfryzacji, a partnerem strategicznym jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy.

XXXIOI.png

Zawody I stopnia Olimpiady rozpoczęły się 16 pażdziernika i potrwają do 20 listopada 2023 r. Zawody Olimpiady są indywidualne i mogą w nich brać udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadpodstawowych (oraz młodsi). Rejestracja na zawody I stopnia jest otwarta przez cały czas trwania zawodów w Systemie Internetowym Olimpiady i uczniowie mogą przystąpić do zawodów w każdym momencie trwania tych zawodów. Uczniowie sami dokonują rejestracji w Systemie. Szczegóły dotyczące rejestracji oraz startu w zawodach dostępne są na stronie:
Na laureatów czekają wysokie stypendia z Programu Stypendialnego Olimpiady Informatycznej, fundowane przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy. Na finalistów czekają nagrody, a dla wszystkich uczestników zawodów III stopnia, którzy nie uczęszczają w tym roku do klasy maturalnej, organizujemy bezpłatny Obóz Naukowo-Treningowy, na którym pod okiem wykwalifikowanej kadry będą szkolić swoje umiejętności informatyczne i przygotowywać się do startu w następnych edycjach Olimpiady.

Zapraszamy!