Moot Court Europe 2019

k1

ELMC

k4

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Anna Malek, Ewelina Bendik, Julia Kubik, Aleksander Zapała, Jeremi Marczak, Aleksander Sawicki i Spencer Lavelle reprezentowali Polskę na europejskich zawodach prawniczych, Moot Court Europe 2019 w Campulung, w Rumunii i zakwalifikowali się do finału zawodów, gdzie przegrali z drużyną Rumunii.

k22
           /fotorelacja/

Przypomnijmy, że w roku 2017 nasza drużyna wygrała w finale z Rosją. Naszych finalistów przygotowała Pani Anna Ćwiklińska Rutka we współpracy z prokuratorem Mariuszem Marciniakiem oraz naszym absolwentem Jakubem Kasperskim.
Zawodnikow oceniały wybitne prawnicze autorytety jak sędzia Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, Mischa Wladimiroff, profesor prawa, twórca prawa UE Jaap de Zwaan, Debra Lesser, reprezentująca Justice Resource Centre z Nowego Jorku oraz sędziowie z Rumunii.
Zawody odbywały się w dniach 21-27 kwietnia, a poza wieloma rundami zawodów organizatorzy zapewnili młodzieży mnóstwo wycieczek krajoznawczych i integracyjnych.
W zawodach brała udział młodzież z Polski, Rumunii, Szwecji, Holandii, Rosji i Bułgarii. Organizatorami byli: Fundacja Holandia-Rumunia, Justice Resource Centre, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii oraz Szkoła Pedagogiczna Karola I z Campulung.

rum
                                             / fotorelacja z wycieczek /