Haga - Erasmus +

Kolejna grupa uczniów z panią Anną Ćwiklińską-Rutką wróciła z Hagi, gdzie uczestniczyli w międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus + "Postcards with stereotypes". Tym razem w projekcie wzięli udział uczniowie z Holandii, Rumunii, Rosji, Szkocji i Polski. Jak zawsze, każdego wieczoru każda grupa prezentowała swój kraj, jego tradycje, kulturę, historię oraz częstowała gości tradycyjnymi potrawami. Ponadto uczestniczyli w warsztatach na temat stereotypów, praw człowieka, odwiedzili Senat, Ministerstwo Spraw Społecznych, Urząd Miasta Hagi oraz House of Europe gdzie mieli niebywałą okazję uczestniczyć w debacie na temat współpracy w Unii Europejskiej oraz przyszłości Unii w kontekście Brexitu oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego. W debacie wzięli udział m. in. prof prawa europejskiego Jaap de Zwaan, doradca Jean-Claude Junkera, Said El Khadraoui, konsultantka WHO, Godelieve van Heteren i inne osoby związane z instytucjami UE.

50527370 2086888788037905 4580035257666895872 n
                                       >> Zapraszamy do fotorelacji <<

Ania Malek, Julia Kubik, Wiktoria Hass, Olek Zapała, Hubert Kabaciński, Tobiasz Stanisławczyk i Filip Lisiecki nawiązali nowe przyjaźni, pogłębili wiedzę dotyczącą UE, zwiedzili Hagę, Delft i Amsterdam, a przede wszystkim spędzili fantastyczny tydzień z rówieśnikami z różnych krajów Europy.