GALA I WERNISAŻ BLEU BLANC ROUGE 2019

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w V edycji naszego konkursu. Z całej Polski spłynęło do nas wiele prac. 119 uczniów szkół podstawowych, liceów oraz szkół ponadgimnazjalnych postanowiło zmierzyć się z tegorocznym trudnym tematem „ fraternité ”. Niezmiernie się cieszymy, że w piątej edycji organizowanego przez sekcję dwujęzyczną II LO konkursu aż tylu uczniów wyraziło chęć zabawy razem z nami.

Podczas obrad, jury skupiało się na kompozycji prac, ich wielowarstwowości, świetle czy staranności wykonania. Na pokonkursową wystawę Jury zakwalifikowało 39 zdjęć. 9 uczniów zostało laureatami Bleu Blanc Rouge 2019. Gratulujemy wszystkim zauważonym i nagrodzonym!

Grupa wiekowa: Szkoła Podstawowa 4-6

I miejsce - Szymański Paweł

I miejsce Szymanski Pawel SP 4 6
II miejce - Komar Zuzanna
III miejsce - Pawłowska Nella
II miejce Komar Zuzanna SP 4 6 III miejsce Pawłowska Nella SP 4 6

Grupa wiekowa: Szkoła Podstawowa 7-8

I miejsce - Banasiak Maciej

I miejsce Banasiak Maciej SP 7 8
 II miejsce - Rycombel Kamila
 III miejsce - Walas Zuzanna
II miejsce Rycombel Kamila SP 7 8   III miejsce Walas Zuzanna SP 7 8

Grupa wiekowa: Szkoła Średnia

I miejsce - Szwarga Marta

I miejsce Szwarga Maria szkoły srednie
II miejsce - Lisowska Barbara
III miejsce - Poklasińska Maja
II miejsce Lisowska Barbara szkoły średnie III miejsce Poklasińska Maja szkoły srednie

Już dziś zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu na początku przyszłego roku szkolnego. Prosimy o przekazanie informacji o konkursie znajomym, kolegom i przyjaciołom. Zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce lub też pod >> linkiem <<.

Przesyłamy pozdrowienia i uśmiechy od całego zespołu języka francuskiego II LO w Gdyni.

V Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny Bleu Blanc Rouge 2019 uważamy za zamknięty.

Sławek Tyborski