Informacje
Informacje
Konkurs USA
Organizatorzy konkursu: Magdalena Lipińska, Sylwia Ładogórska, Robert Igliński
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej przeszedł właśnie do historii!
>> zapraszamy do fotogalerii << wkrótce ;) |
Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum.
W kategorii gimnazjum najlepszą okazała się Zuzanna Polańska z SP w Pogórzu, która wykonała francuską piosenkę "Derniere Dance" z repertuaru Indili.
Drugie miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum, Ewa Wiśniewska, która wybrała niezwykle trudną kompozycję z repertuaru Kate Bush - "Running up the hill".
Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Kotarski z Gimnazjum nr 18, z piosenką "I'm still standing" Eltona Johna.
Profesjonalne jury w składzie: Katarzyna Klecha, Anna Bagińska, Sylwia Nowicka i Zygmunt Ziółkowski miało nie lada orzech do zgryzienia, gdy po ósemce gimnazjalistów pojawiło się 20 licealistów....
W tej kategorii, oprócz miejsc na podium przyznano 6 wyróżnień dla:
- Ani Krzyżanek i Krzysztofa Plaskatego z II LO (piosenka "City of stars" z filmu "La la land"
- Wiktorii Leśniak z II LO za piosenkę "If I ain't got you" Alicii Keys
- Aleksandry Trawińskiej z Liceum Plastycznego za ekspresyjne wykonanie piosenki "Insects" zespołu Oingo Boingo
- Natalii Siemiętkowskiej z IX LO za "Lost boy" Ruth B.
- Anny Stawickiej z Liceum Jezuitów za "Yours" Elli Henderson
- Zespołu "Wonder" z II LO za "Hot stuff" Donny Summer
Nagrodę specjalną jurorki Anny Bagińskiej otrzymały Wiktoria Leśniak i Natalia Hajdebrek.
Miejsce 3. zajęła Dominika Otczyk z Liceum Jezuitów, śpiewająca piosenkę "Always remember us this was" Lady Gaga.
Miejsce drugie zajęły Karolina Kluczkowska i Julia Jankowska z II LO za mashup piosenek "Happier" Eda Sheerana i "Stay with me" Sama Smitha.
Zwyciężczyniami tegorocznego konkursu zostały Natalia Hajdebrek i Paulina Chybalska, również z naszego liceum które w oryginalny sposób przygotowały przebój Arethy Franklin "Natural woman".
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za piękne chwile!
Serdecznie podziękowania dla radiowęzła wspieranego przez absolwentów za ciężką i owocną pracę oraz wolontariuszy-pomocników, którzy zostali do końca i pomogli przywrócić aulę i okolice do stanu sprzed konkursu!
Zanim pojawi się pełna fotorelacja, prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszego dnia autorstwa Tomka Jońca, któremu równie serdecznie dziękuję!
Anna Ćwiklińska-Rutka
"Laborka z fizyki"
Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee
W dniu 9.03.2019 dwaj uczniowie klasy 3E Kamil Andruszkiewicz i Antoni Barc uzyskali tytuł laureata regionalnego etapu Konkursu Brain Bee i tym samym zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Toruniu.
Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”, a koordynatorem w naszym rejonie jest Gdański Uniwersytet Medyczny Zakład Anatomii i Neurobiologii. Przygotowanie do konkursu wymaga bardzo dużej samodzielnej pracy, a zakres materiału i stopień trudności to poziom akademicki.
Wielkie uznanie i serdeczne gratulacje dla Kamila i Antka!
Powodzenia w finale!
Odyseja Umysłu
10 marca drużyna Odyseuszy z ZSO nr 2 brała udział w eliminacjach regionalnych Odysei Umysłu.Nasz Problem Długoterminowy nosił tytuł "W pracowni mistrza Leonarda" i był humorystyczną wersją wynalezienia skafandra do nurkowania. Wprawdzie nie udało nam się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale jury konkursu doceniło poczucie humoru i doskonałą współpracę w drużynie.