Dzień Patrona Szkoły

Niech słowo kocham jeszcze raz z ust twych usłyszę. Niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Adama Mickiewicza trwały 2 dni. Odbywał się on pod hasłem: MIŁOŚĆ w twórczości Adama Mickiewicza.

We wtorek mogliśmy cieszyć się potrawami Kuchni Romantycznej. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły kasy 2E, 1E, 1B, 1C4 i 1B4. Jak zawsze rywalizacja była wyrównana. Tego dnia szkoła zapełniła się uczniami, którzy przebrali się do konkursu kostiumowego inspirowanego życiem i twórczością wieszcza (zdjęcia klas wkrótce na stronie i Facebooku szkoły).

f1.
                        >> Zapraszamy do galerii zdjęć - fot. Anna Aniszewska <<
Tomek
                             >> Zapraszamy do galerii zdjęć - fot. Tomasz Joniec <<

Uroczysty Apel w środę stanowił zwieńczenie efektów kilkumiesięcznej pracy zespołowej całej społeczności szkolnej.
W konkursie wiedzy o kobietach w życiu Adama Mickiewicza miejsca od pierwszego do trzeciego zdobyły kolejno: Wiktoria Aleksiun z klasy 1B4, Dominika Flisiak z 2C i Zuzanna Kohnke z 2E.
Swoją interpretacją poezji wieszcza podzielili się z nami wyróżnieni w tej kategorii Miłosz Berent z 2B, Julia Gąsiewski z 2F, Anna Pietrzykowska z 1A i Jakub Mencel 1C4.
W konkursie plastycznym przyznano również trzy miejsca. Miejsce pierwsze jury przyznało Paulinie Warchlewskiej z 2F, kolejne miejsca przypadły Katarzynie Wyrobek z 1D i Zuzannie Korzeniewskiej z 1W.
Siedem klas zaprezentowało swój Żywy Obraz: 1A4, 1B4 (wyróżnienie), 1C4, 1E4 (I miejsce), 1E, 2A (I miejsce) i 2E.
Odbyły się pokazy pięciu filmów. Dwa zajęły równorzędnie pierwsze miejsca: Film Anny Aniszewskiej z klasy 2E i Dariusza Bzówki z 2F. Wyróżnione zostały także filmy Tomasza Jońca, Jana Gałkiewicza z 2W oraz Klary Radomskiej i Jakuba Łukaszewski 1W4.
Uczniowie klasy 2F: Amelia Skrzyńska, Marcelina Urban, Maksym Pelcer i Aditya Satpathy uświetnili imprezę cheerleaderskim występem.
Najbardziej zaangażowane klasy, czyli 2E i 1C4, otrzymały w nagrodę bilety do kina sponsorowane przez Radę Rodziców.

am2
                   >> fot. Tomasz Joniec <<

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców i przede wszystkim uczniom, którzy jak co roku dali się porwać twórczemu szaleństwu tego dnia.

org

Do zobaczenia za rok!