Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej przeszedł właśnie do historii!

>> zapraszamy do fotogalerii <<  wkrótce ;)
Dziewiąta już edycja przyciągnęła 28 młodych wykonawców solowych, duetów i zespołów z 9 gdyńskich szkół. Mimo drobnych problemów ze sprzętem nagłaśniającym (jak wiadomo zawodzi z reguły w najmniej oczekiwanym momencie) była to edycja bardzo udana.
Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum.
W kategorii gimnazjum najlepszą okazała się Zuzanna Polańska z SP w Pogórzu, która wykonała francuską piosenkę "Derniere Dance" z repertuaru Indili.
Drugie miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum, Ewa Wiśniewska, która wybrała niezwykle trudną kompozycję z repertuaru Kate Bush - "Running up the hill".
Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Kotarski z Gimnazjum nr 18, z piosenką "I'm still standing" Eltona Johna.
Profesjonalne jury w składzie: Katarzyna Klecha, Anna Bagińska, Sylwia Nowicka i Zygmunt Ziółkowski miało nie lada orzech do zgryzienia, gdy po ósemce gimnazjalistów pojawiło się 20 licealistów....
W tej kategorii, oprócz miejsc na podium przyznano 6 wyróżnień dla:
- Ani Krzyżanek i Krzysztofa Plaskatego z II LO (piosenka "City of stars" z filmu "La la land"
- Wiktorii Leśniak z II LO za piosenkę "If I ain't got you" Alicii Keys
- Aleksandry Trawińskiej z Liceum Plastycznego za ekspresyjne wykonanie piosenki "Insects" zespołu Oingo Boingo
- Natalii Siemiętkowskiej z IX LO za "Lost boy" Ruth B.
- Anny Stawickiej z Liceum Jezuitów za "Yours" Elli Henderson
- Zespołu "Wonder" z II LO za "Hot stuff" Donny Summer
Nagrodę specjalną jurorki Anny Bagińskiej otrzymały Wiktoria Leśniak i Natalia Hajdebrek.

Miejsce 3. zajęła Dominika Otczyk z Liceum Jezuitów, śpiewająca piosenkę "Always remember us this was" Lady Gaga.
Miejsce drugie zajęły Karolina Kluczkowska i Julia Jankowska z II LO za mashup piosenek "Happier" Eda Sheerana i "Stay with me" Sama Smitha.
Zwyciężczyniami tegorocznego konkursu zostały Natalia Hajdebrek i Paulina Chybalska, również z naszego liceum które w oryginalny sposób przygotowały przebój Arethy Franklin "Natural woman".

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za piękne chwile!
Serdecznie podziękowania dla radiowęzła wspieranego przez absolwentów za ciężką i owocną pracę oraz wolontariuszy-pomocników, którzy zostali do końca i pomogli przywrócić aulę i okolice do stanu sprzed konkursu!
Zanim pojawi się pełna fotorelacja, prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszego dnia autorstwa Tomka Jońca, któremu równie serdecznie dziękuję!

Anna Ćwiklińska-Rutka