Rok szkolny 2007/08
Bartłomiej Czarnecki - IX miejsce w etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjum (awans do trzeciego etapu)
Kacper Cerek i Tadeusz Szubert wzięli udział w Konkursie ,, Fizyka dla gimnazjum"
Emilia Jaeszke i Magdalena Mocarska z klasy III B wzięły udział w II etapie konkursu z biologii
Jagoda Wróbel z klasy III A została finalistką w ogólnopolskim konkursie Literackim
w Katowicach
Jagoda Wróbel z klasy III A została finalistką w ogólnopolskim konkursie Literackim w Bielsko Białej
Marianna Zydek z klasy III A zajęła I miejsce w Gdyńskim Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej
Weronika Grabowska i Kaja Kalinowska - udział w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym - awans do następnego etapu
Klasa III GB
Osiągniecia uczennic :
Marta Nowak - finalistka woj. konkursu języka polskiego w Gdańsku
woj. konkurs wiedzy o francji - I miejsce Pałac Młodzieży w Gdańsku
Natalia Buczek - I miejsce "Konkurs wiedzy o Paryżu" Dom Kultury w Gdańsku
Justzna Oller - Konkurs fotograficzny (szkolny) II i III miejsce - marzec 2008-
Monika Rudnicka - Mistrz. Gdyni szkół gimnazjalnych w halowej lekkiej atletyce - VIII miejsce w Gdynii w pchnięciu piłką lekarską
Paula Lotterhoff - woj. konkurs wiedzy o francji - II miejsce Pałac Młodzieży w Gdańsku
Paulina Branka - 11 miejsce w Geograficznym Konkursie Kuratoryjnym na etapie powiatowym
IV miejsce - Miedzyszkolne Zawody Rejonowe Pilce Siatkowej
Osiągnięcia uczennic klasy I GB w roku szkolnym 2007/2008
Anna Nagórka - 3. miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych na Finale XXVI Ogólnopolskim Francuskojęzycznym Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Bydgoszczy
Monika Kukiełka - wyróżnienie w Eliminacjach Regionalnych XXVI Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej w Gdyni
Barbara Stępińska - wyróżnienie w Eliminacjach Regionalnych XXVI Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej w Gdyni
Barbara Stępińska - wyróżnienie w konkursie matematycznym KANGUR 2008
Laureaci Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez "Kółko Geograficzne" przy gimnazjum nr 23 w Gdyni w r. szk. 2007/08
Kateogria Natura
I miejsce - Paula Gatocka ( kl II g A )
II miejsce - Justyne Oller ( kl III g B )
- Jagoda Wróbel ( kl II g A )
III miejsce - Anna Siwicka ( kl I g B )
- Maria Szandruch ( kl I g B )
- Emilia Wąż ( kl I g B )
Kategoria Kultura
I miejsce - Jagoda Wróbel ( kl II g A )
II miejsce - Aleksandra Wiżniewska ( kl I g A )
III miejsce - Dawid Jakubowski ( kl I g A )
- Justyna Oller ( kl III g B )
Nagroda Specjalna - Barbara Stępimba ( kl I g B )
Opiekun kółka Gegr: A.Piątkowski
12-13.04.2008 - w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Poezja i Proza frankofońska" im. Jerzego Lisowskiego, Anna Nagórka, uczennieca klasy I GB zajęła III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.
15.03.2008 - w etapie regionalnym XXVI Francuskojęzycznego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego:
-
I miejsce zajęła Anna Nagórka, uczennica klasy I GB
-
III miejsce zajęła Marianna Zydek, uczennica klasy II GA
-
wyróżnienia otrzymały: Monika Kukiełka i Barbara Stępińska, uczennice klasy I GB
04.03.2008 - w Ogólnopolskim Konkursie Teatralnym Interpretacji Baśni w języku francuskim, w kategorii gimnazjum klasa II GA zajęła I miejsce za interpretację sztuki "Qui n'est jamais mort d'amour ne sait pas vivre". Marianna Zydek i Weronika Stasik otrzymały wyróżnienia za scenariusz, ponadto Marianna Zydek wyróżnienie za grę aktorską.
09.02.2008 - w II Międzyszkolnym Konkursie Interpretacji Postaci Francuskich, w kategorii gimnazjum:
-
I miejsce zajęła Marianna Zydek, uczennica naszego gimnazjum, w roli Edith Piaf
-
II miejsce zajęła Zuzanna Gwizdała, uczennica naszego gimnazjum, w roli George Sand
-
III miejsce zajęła Anastazja Matuszak, uczennica naszego gimnazjum, w roli Marie-Antoinette
Uczennice Weronika Grabowska i Dominika Kila zajęły II miejsce w VI Konkursie Mitologicznym.
Uczennica Marta Nowak została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.