Konkurs Histhack

W dniach 13-14 kwietnia uczniowie w składzie:
Aleksandra Filc, Jerzy Adrjan, Antek Macieląg,  
Tomasz Borbely i Krzysztof Macholl 
uczestniczyli w II etapie konkursu Histhack - finale pierwszego hackathonu IPN. 
20230413 084052
                                                >> Zapraszamy do galerii <<
Instytut Pamięci Narodowej po raz pierwszy zorganizował hackathon „Histhack”, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów. 
Zadaniem każdej z drużyn, złożonej z pięciu uczniów i nauczyciela, w ramach preeliminacji online, było stworzenie scenariusza do historyczno-edukacyjnej gry komputerowej o tematyce związanej z historią Polski w latach 1917-1990.

Drugi etap konkursu odbył się podczas Kongresu Pamięci Narodowej 13-14 kwietnia 2023 r. Zadaniem zespołu było stworzenie nowoczesnego narzędzia,( aplikacji, gry, strony internetowej, interaktywnego quizu) -  które pomoże uczniom w łatwiejszy sposób przyswoić wiedzę z Historii.
Podczas wydarzenia odbywało się kilka konkursów jednocześnie.   
16 drużyn z całej Polski walczyły w konkursach równoległych. Uczniowie z naszej szkoły osiągnęli pierwsze miejsca i wygrali cenne nagrody rzeczowe. 
 W konkursie głównym na aplikację nie znaleźliśmy się na podium, jedynie 3 zespoły wygrywały,  ale dla młodzieży było to nowe doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.
Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni.