Wygrana debata zorganizowana przez ELSA

Drużyna debatowa w składzie: Wiktoria Lazer, Zofia Licau, Paulina Jaszczuk i Ewa Furmańska wspierana i pracująca z Antoniną Majchrzak i Manią Spychałą, a przygotowana przez panią Annę Ćwiklińską-Rutkę.
20230401 103024
wygrały debatę zorganizowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA, która odbyła się w gościnnym gmachu Wydziału Prawa UG. Przeciwnikami naszych zawodniczek byli uczniowie z II Liceum w Gdańsku. Teza brzmiała: "W Polsce powinien zostać wprowadzony urlop menstruacyjny" i wpisywała się w obchody miesiąca kobiet.
Obie strony wykazały bardzo duże zaangażowanie i włożyły w tę debatę wiele emocji. Jurorami byli wykładowcy z Wydziału Prawa UG oraz studenci zrzeszeni w ELSA. Dodajmy, że jest to trzecia z rzędu debata, którą wygrywamy - po debacie na temat praw człowieka oraz międzynarodowej debacie z uczniami ze Szkocji. Tak trzymać!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!