Zapraszamy do klasy wstępnej

Klasa wstępna z językiem francuskim


  • pod patronatem Instytutu Francuskiego i Ambasady Francji w Polsce

  • przygotowująca do nauki w klasie dwujęzycznej
MZborowska
Klasa przeznaczona dla osób, które są ciekawe świata, chcą poznać Francję oraz różnorodność krajów francuskojęzycznych. To także klasa dla tych, którzy potrzebują czasu na decyzję o profilu przyszłego kształcenia, ale doskonale wiedzą, jaką wartość niesie za sobą bardzo dobra znajomość języka obcego.
wstepna1

Nauczanie języka francuskiego w klasie wstępnej odbywa się w wymiarze 18 h w tygodniu. Oprócz intensywnej języka francuskiego, uczniowie mają tylko kilka godzin języka polskiego, matematyki i wychowania fizycznego tygodniowo.

Program klasy wstępnej zawiera także spotkania i lekcje z native speakerami, poznanie miejsc historycznie związanych z Francją oraz krajami francuskojęzycznymi oraz cykl zajęć o kulturze i cywilizacji Francji i Belgii. Uczniowie odwiedzają również instytucje związane z nauczaniem i propagowaniem języka francuskiego w Polsce.


Po roku nauki uczniowie mogą przystąpić do międzynarodowego egzaminu DELF A2, co jest najlepszym dowodem efektywności intensywnej nauki języka. Chętni wyjeżdżają na organizowaną przez szkołę wycieczkę do Paryża.
delf A2

Kandydatami do klasy wstępnej mogą być uczniowie, którzy nigdy nie uczyli się języka francuskiego oraz tacy, którzy mieli już z nim kontakt.

Kandydaci muszą przystąpić do testu predyspozycji językowych, który odbędzie się 9 czerwca 2022 roku o godz. 9.00.

Prezentacja1jf

Po ukończeniu klasy wstępnej uczniowie automatycznie stają się uczniami I klasy dwujęzycznej. W przypadku wyboru klasy o innym profilu, uczniowie klasy wstępnej przystępują ponownie do procesu rekrutacji.

JPałczak

 Zapraszamy !