Międzynarodowa Konferencja Uczniów Szkół Średnich - Haga

Kolejny już raz grupa uczniów II LO uczestniczyła w dniach 23-30 września w międzynarodowej konferencji uczniów szkół średnich z Holandii, Rumunii, Norwegii i tym razem, po raz pierwszy, Rosji.

Naszą szkołę (a jednocześnie kraj) reprezentowała ekipa w składzie: Julia Jankowska, Aleksandra Komorowska, Anna Lewosz, Zuzia Byczkowska, Kamil Winkler i Igor Krupiński oraz koordynatorka programu pani Anna Ćwiklińska-Rutka i (po raz pierwszy) pani dyrektor Elżbieta Zaręba.

20160925 125534s
                              więcej zdjęć po kliknięciu na zdjęcie

Program obejmował wieczory narodowe, podczas których prezentowaliśmy swój kraj i jego kulturę (łącznie z jedzeniem), wizyty w instytucjach takich jak: Ministerstwo Spraw Społecznych, Senat, Ambasada Rumunii, House of Europe, Pałac Pokoju jak i w szkole średniej i muzeach (niezapomniane Maurtishuis, Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, Panorama Mesdag i Escher in het Paleis). Nasi uczniowie godnie reprezentowali kraj, miasto i szkołę i jak zwykle okazali się świetnymi kompanami.

Kolejna edycja już na wiosnę.