Światowy Dzień Praw Człowieka w naszej szkole.

Jak co roku, klasy prawnicze świętowały Światowy Dzień Praw Człowieka.

Prezentacja1
           zapraszamy do galerii /kliknij zdjęcie/

I tym razem swoją obecnością zaszczycili nas wybitni goście: pani sędzia Sądu Okręgowego Weronika Klawonn, pani prokurator Ewa Burdzińska, mecenas Piotr Sarzyński reprezentujący Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku, dr Piotr Lewandowski, dziekan wydziału prawa WSAiB Gdynia, dr Damian Cyman z Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, świeżo upieczony adwokat Błażej Saracen reprezentujący Okręgową Izbę Adwokacką, mecenas Julian Skelnik (prelegent) oraz studenci zrzeszeni w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa z wiceprezesem Kamilem Olzackim na czele.

Podczas dzisiejszego spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia, na mocy którego ELSA objęła patronat nad klasami prawniczymi.
Następnie nasi goście opowiadali o blaskach i cieniach swoich profesji, odpowiadali na pytania uczniów oraz obejrzeli inscenizacje przygotowane przez uczniów.

Po przerwie odbył się finał szkolnej olimpiady wiedzy o prawach człowieka, który przygotowali studenci ELSA.

W finale wystąpili: Marta Matusiak, Herbert Muża i Jeremi Marczak. Zwycięzcą została Marta, drugie miejsce zajął Herbert, a trzecie Jeremi.

dp2
Gratulacje!!!
Pytania były trudne, a stres występu publicznego jeszcze tę trudność potęgował.
Już dzisiaj zapraszam na kolejną edycję!